Bezpečnostná skriňa pre horľaviny/kyseliny/lúhy, 1968x1200x615 mm, 3 police, 4 výsuvné police s vaňou, farba sivá


Popis
Kombinované skrine umožňujú spoločné skladovanie horľavín, kyselín a lúhov v jednej bezpečnostnej skrini, odsávanej iba jedným spoločným prieduchom s priemerom 75 mm. Vonkajší korpus z kvalitného oceľového plechu s epoxidovaným povrchom vo farbe svetlosivej RAL7035. Nastavovacie pätky na vyrovnanie skrine do vodorovnej polohy.
Ľavá strana skrine slúži na uloženie horľavín, má protipožiarnu odolnosť 90 minút a je testovaná podľa normy EN 14470-1.
Táto časť je vybavená skladacími dverami. Pre pohodlné zaskladňovanie a vyskladňovanie je možné dvere zaaretovať v otvorenej polohe. Dvere sa automaticky uzatvoria cca 60 s po ich otvorení. Dvere sú opatrené valcovou zámkou. V prípade požiaru je zaručené samočinné uzatvorenie dverí prostredníctvom zabudovanej tavnej poistky. Štandardným vnútorným vybavením sú prestaviteľné police (rozstup 32 mm) s nosnosťou 75 kg a spodná záchytná vaňa s objemom 22 l alebo zásuvky z plným výsuvom ako oceľové záchytné vane s objemom 5 l, nosnosťou 25 kg a rozmermi 345 × 500 × 50 mm.
Pravá strana skrine je určená na ukladanie lúhov a kyselín. Vnútorný korpus je vyhotovený zo špeciálnych nekovových materiálov pokrytých melamínom s vysokou chemickou odolnosťou. Dodatočné umelohmotné tesnenie dverí zabraňuje unikaniu nebezpečných a agresívnych výparov do pracovných miestností. Je rozdelená na dva oddelené úložné priestory, v jednej schránke môžu byť uchovávané kyseliny a v druhej lúhy. Každá so samostatnými dverami a vybavená dvoma výsuvnými policami s nosnosťou 25 kg, každá s vyberateľnou záchytnou vaňou 430 × 475 × 80 mm s objemom 15 l z chemicky odolného polyetylénu. Dvere sú vybavené cylindrickou zámkou, kovové kovanie je umiestnené mimo úložného priestoru a tým chránené pred agresívnymi výparmi z uskladnených látok.
Vnútorné vybavenie:
ľavá strana: 3 prestaviteľné police, spodná záchytná vaňa
pravá strana: 4 výsuvné police s PE vaňou
Parametre
| farba dverí | šedá RAL7035 ![]() |
| farba korpusu | šedá RAL7035 ![]() |
| hmotnosť | 420 kg |
| počet políc | 3 ks |
| počet zásuviek | 4 ks |
| hĺbka | 615 mm |
| šírka | 1200 mm |
| vnútorná hĺbka | 520 mm |
| vnútorna šírka | 1050 mm |
| vnútorna výška | 1740 mm |
| výška | 1968 mm |










